Sosyal
Üst

Iron Man 3 Serinin Son Filmi Olabilir

Bu hafta vizyona girecek olan Iron Man 3 filmi, Robert Downey Jr. için son Iron Man filmi olabilir. Aktör ara vermenin peşinde.

Robert Downey Jr. ile sinemanın en çok sevilen karakterleri arasındaki yerini alan Iron Man / Demir Adam’ın son filmi önümüzdeki Cuma günü vizyona giriyor. Iron Man 3, The Avengers sonrasında Marvel’ın en önemli kozu durumunda. Hatta Avrupa’da geçtiğimiz cuma birkaç ülkede gösterime giren film ilk hafta sonunda 195 milyon dolarlık gelir elde ederek dikkatleri çekmeyi başardı. The Avengers’ın aynı ülkelerde ilk hafta sonunda 185 milyon dolar kazandığını, Iron Man 3’ün şimdiden onu geçmesinin yeni bir rekor geliyor mu şeklinde soruları da beraberinde getirdiğini belirtelim.

Ne var ki Marvel’ın bu büyük kozu Iron Man 3, serinin son filmi olacak gibi duruyor. Bir süredir etrafta Robert Downey Jr.’ın Iron Man karakterini bırakacağı ve emekliye ayrılacağı söylentileri dolaşıyordu. Aslında bu söylentinin başlangıç noktası da Robert Downey Jr.’ın yaptığı bir röportajdı. Nitekim Downey’i destekleyen açıklama filmin yardımcı oyuncusu Don Cheadle’dan geldi. Seriye Iron Man 2 ile katılan Cheadle, Iron Man 3 filmini yapmaktan da büyük gurur duyduğunu ve zevk aldığını söyledi.

Cheadle, Iron Man 3 çekimlerinde Robert Downey Jr.’ın sakatlanmasının aktörde soru işaretleri yarattığını belirtti. Cheadle’a göre Downey Jr, çekimlerde sakatlandıktan sonra Iron Man gibi yorucu yapımlarda bir süreliğine rol almamayı düşünmeye başlamış. Bunda aktörün diğer projelerdeki yoğun çalışma temposu, ailesine daha fazla zaman ayırmak istemesi ve yeni bir çocuğunun dünyaya gelmesi büyük rol oynuyormuş. İkinci kez baba olan Robert Downey Jr.’ın ailesine daha çok vakit ayırmak istemesi anlaşılabilir bir neden.

Don Cheadle, Iron Man karakterinin sinemada her zaman olacağını ancak şimdilik araya ihtiyaç olduğunun da altını çiziyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Robert Downey Jr. olmadan yeni bir aktörle yola devam edilmeli mi? Yoksa aktörün geri dönüşünü beklemeli mi?

Anketimize katılın

[poll id=”5″]

 • Hipitot

  Robert downey siz bir iron men düşünemiyorum izlemem izlettirmem :D.

 • Furkan Alkan

  Geri Donmesini beklemeliyiz Baska Bir oyuncu Olabilirdi ama onun sempatisi ve onun gibi bir kisilik olmazdı rol icabı olsa bile hiçte guzel olmaz.

 • mert

  robert downey olmassa o film olmaz hacı adam komik fantastik degişik bi insan kişiligini filmdede ortaya koyuyor o olmassssa olmaz ..!

 • Orhun

  filmin cocukla bitmesi dikkat cekici :) acaba iron man 4 de cocuk bas rol oyuncusu haline mi gelecek belki gelecek filmlerde onu anlatmaya calıslılan bir sondur :)

 • Mete Hepçimen

  bence ironmen 4 2014 ün ock ayının 15 inde çıkmalı robert downey filme devam etmeli.

 • SENA

  ROBERT DOWNEY siz o filmi düşünmek bile istemiyorum sıkıcı olur yani bence ROBERT DOWNEY i beklemelisiniz kesinlikleeeee tüm düşünceler böyle ama 3 çok güzeldi 4 çıksın isterdim ama sonunda adam Iron man eşyalarını deniz fırlattığı için devamı gelmez gibi:(:(:(:(:(

 • Kaan Güvel

  ROBERT DOWNEY reiz olmadan bu film hiç tutmaz. Adamı bir kere tanıdık bu rolde, güzelde yaptı rolünü. O yüzden aktörün geri dönüşü beklenmeli diğerlerini bilmem ama ben beklerim yeterki gelsin, güzel bir film olsun.

 • bbbbbbb

  iron man 3 çok fgüzeldi ama sonunda göğsündeki şeyi çıkarması ve eşyalarını patlatması bence devamı gelmeyeceğini gösteriyor ama inşallah yanılıyorumdur.

 • AKIN ERTORUN

  SHERLOCK HOLMES DE OLDUGU GIBI BENCE BUNDADA AYNISI OLACAK AMA FILM TUTMAZ

 • mustafa

  iron man 3 te son sahnede eşyalarını atması filmin sonu değil hatta robert
  -benim oyuncaklarımı alabilirsiniz ama bunu asla alamassınız ben demir adamım……

 • Muhsin

  filimin sonunda ben demir adamım diyor bence devam eder umarım aynı kişiyle…

 • kemalovich

  lütfen böyle olmasın yaaaaa

 • metincan

  arkadaşlar tabikide demir adam 4 olucak nedenmi son sahnede nededi (Benim Evimi Alabilirsiniz.Oyuncaklarımı Alabilirsiniz Ama Bişeyimi Asla Alamassınız Çünkü Ben Demir Adamım Demişti.Dier Adıya (İron Men).(Lakin Demir Adam 4 Çıksada Hikayesi Şöle olur.Tony Stark”ın demir adam olmadan önceki hayatı konu edilebilir.Yani Demir Adam 1″de Hani Arabada Amerikan Askerleriyle Gidio sonra yolları kesio oraya Kadar Konuyu Anlatabilir.)En Baştan Bence Demir Adam 4 öle olur sizin ne düşündünüzü bilemem ama benim önerim budur.Teşekkür Ederim Ama Bi İhtimal Olabilirde Olmayabilirde Ama Yönetmen Karar Vercek Ama Ltfen olsun Robert Downey siz demir adam(İron Men) Düşünemiom (Orhun Bence haklısın olabilir.Belki Çocuğun Hayatını OO Çocun Demir Adam Olmasını Anlatabilir bence Orhuna Katılıorum)

 • isimsiz

  Robert Downey JR olmadan ben bu filmi bir daha izlemem Ve sadece ben degil Robert Downey hayranlarinin hic biri izlemez ve buda Marvel ve Disney’in iflas anlamina gelir marvel ve disney bu riske girmesi söz konusu bile olamaz..

 • SASDA

  Arkadaslar filmin sonunda Robert Downey baska biriyle konusuyordu ve buda cikacagina kesin kanittir en sonunu izleyin

 • lordi

  başka biri dediğin hulk oluyor 😀 yenilmezler 2 de geri dönecek diyor

 • Jestman
 • gizem

  demir adama alışmışken başka bir yüzle geri dönülmesi filmin daha az izlenmesine mal oluyor

 • Baran sunay yıldırım

  Robert Downey olmasa Demir adamın anlamı yok inşalağ Robert Downey olur demir adam 4 te rol alır

 • Seyyid Ali hisamioğlu

  Bence önümüzdeki ay 2014 Nisan ayında çıkmalı

 • Fd78

  Bence Robert downey olmalı çünkü olmazsa filmöin anlamı kalmaz adam haklı ailesinden zaman ayırmalı

 • begüm

  bence olur çünkü gelecek kişi aynı rölü yapacak hem robert downey jr. a rol bana göre pek yakışmıyor istemiyorsa naz yapmasın bu demir adm rolünü başkası yapsın banakalırsa

 • mert

  bence begüm arkadaşımız çok salakça düşünüyor robert downeysiz ooooooooolllllllllmaaaaaaaaaaaaaaaz
  film tutmaz marvel batar

 • fatih

  bence robert downeysiz filim olamaz ve olmaz ben o zaman hiç izlemem

Daha fazla Sinema

Superkarga; sinema ve oyun ağırlıklı olmak üzere kültür-sanat alanında haber ve inceleme hazırlayan bir sitedir.

Facebook

2012 - 2015 Süperkarga - Superkarga.com bir SDN yayınıdır.