Sosyal
Üst

James Cameron, Avatar Serisi Hakkında Konuştu

Yönetmen James Cameron, Avatar’ın planlanan devam filmleri Avatar 2 ve 3 ile ilgili yeni bilgiler verdi.

2009 yılında gösterime girdiğinde fırtınalar kopartan ve 3D alanında bir devrim yapan Avatar, 2.7 milyar dolar hasılat ile de kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Filmin elde ettiği büyük başarı sonrası devam filmi için kolları sıvayan James Cameron, seri ile ilgili bilgiler verdi.

James Cameron, Avatar 2 ve 3 filmlerinin senaryosu üzerinde çalıştığını ve kendisine adeta bir Pandora gezegeni oluşturduğunu ve burada yaşamaya başladığını aktardı. Lord of the Rings gibi kitap üçlemesi üzerine dayanmadığı için işi hayli zor olan Cameron, kitapları kendi kafasında yazdığını ve bundan da senaryo çıkardığını belirtti.

Kafasında yarattığı karakterleri canlandırdığını ve konuştukları şeyleri senaryoya eklediğini açıklayan Cameron, böylelikle bir momentum yakaladığını ve hızlı bir şekilde ilerleme kaydettiğini dile getirdi. Cameron, senaryo çalışmaları için Yeni Zelanda’daki malikanesinde ikamet ediyor.

Cameron ayrıca üzerinde bir baskı hissetmediğini ve devam filmlerinin ilgi çekmek için biraz sürpriz içerikler sunması gerektiğinin de altını çiziyor.

Cameron filmlerin muhtemel gösterim tarihleri için bir bilgi vermese de Avatar 2’nin Aralık 2014 tarihinde, Avatar 3’ün de Aralık 2015 tarihinde gösterime girmesi bekleniyor.

Daha fazla Sinema

 • Thor: Ragnarok’un Yönetmeni Halen Belli Değil

  Thor'un üçüncü filmi; Thor: Ragnarok'un yönetmeni ile ilgili çıkan Kenneth Branagh dedikodularına Kevin Fiege son verdi. Filmin yönetmeni halen belli değil.

  Yusuf Canpolat30 Haziran 2015
 • Star Trek Beyond’dan İlk Fotoğraf

  Star Trek'in yeni macerasının ismi ve yönetmeni kesinleşti. Justin Lin, filmden ilk resmi fotoğrafı da Twitter hesabından yayımladı.

  Yusuf Canpolat30 Haziran 2015
 • Ghostbusters Filminin Kostümleri Gözüktü

  Çekimleri devam eden yeni Ghostbusters filminin kostümleri görücüye çıktı. Yeni kostümlerle Hayalet Avcılarının logosu tartışması da son buldu.

  Yusuf Canpolat30 Haziran 2015
Superkarga; sinema ve oyun ağırlıklı olmak üzere kültür-sanat alanında haber ve inceleme hazırlayan bir sitedir.

Facebook

2012 - 2015 Süperkarga - Superkarga.com bir SDN yayınıdır.